PepsiCo Türkiye, PaperWork ile gerçekleştirdiği proje ile Pepsi Global’da “Best of IT” ödülünü aldı.

Pep Pocket Projesi Nedir?

Akitivite planlama ve fatura onay süreci  PaperWork platformu üzerinde uyarlandı.

Projenin adı PepPocket olarak belirlendi. PepPocket aslında birçok uygulama ile entegre olarak çalışmaktadır. Saha satış uygulamamız olan PepSell ile entegrasyon yapıldı. Süreç  PepSell uygulamasından başlayarak PaperWork üzerinden onay işlemlerini tamamlamaktadır. Arka tarafda da ise faturaların bulunduğu, Oracle Application bulunmaktadır. PaperWork Oracle ile de entegre çalışmaktadır. PepPocket tam merkezde konumlanmaktadır. Digital Planet’ten PaperWork’ e akan elektronik faturalar , etkinlikler ile eşleşerek kural setlerine göre süreç içerinde işlem görmektedir. Onaylanan faturalar, PaperWork üzerinden şirketlerin masraf merkezlerine kalem kalem dağıtılarak, Oracle’a aktarılıp, muhasebeleştirilmektedir. Daha sonra BI uygulaması Business Object ile PaperWork ve PepSell uygulamalarından alınan verilerle raporlar oluşturuldu. PaperWork sayesinde etkinliklerin maliyetleri ve satışa olan etkileri anlık olarak takip edilmeye başladı.

PepPocket Projesi Best of IT ödülüne layık görüldü

Best of IT ödülü, PepsiCo’un 200’ü aşkın ülkede gerçekleştirilmiş projeleri içinden seçiliyor.

Bu ödül tüm ülkelerin IT faaliyetlerinin bir değerlendirilmesi sonucunda oluşuyor. Türkiye ekibi bu proje ile best of IT ödülünü aldı.

Best of IT ödülünün değerlendirme kriterleri olarak, nelere dikkat ediliyor?

Birçok kriter değerlendiriliyor. Ne kadar kazanç sağlandı? Ne kadar efor harcandı? Projenin maliyeti? Eğer proje yapılmasaydı, mevcut durumu devam ettirmenin maliyeti ne olurdu? Projenin zorluğu ve karmaşıklığı gibi birçok kriterlere bakıldı. Bu kapsamda değerlendirildiğinde PaperWork üzerinde gerçekleştirilen PepPocket projesi ödülün en kuvvetli adayı oldu. Pepsi Globalde yapılan benzer projelerin maliyetinin 20 kat fazla olması ödülü kazanmamız daki diğer bir unsurdur.

Dolayısıyla, fayda maliyet analizine bakıldığında PepPocket projesi en üst sıraya yerleşti. Tüm dünyadaki PepsiCo‘ ların faaliyetleri arasında, küçük bir bütçeyle bu karmaşık kadar operasyonun yapılabilmesi saygıyla karşılandı.

Ödülün alınabilmesi için projenin canlıya geçmiş ve 9 ay kadar çalışmış olması gerekiyor.Çünkü bazı projeler de  canlıya alındıktan sonra sorunlar çıkabiliyor. Projenin gerçekten başarılı olduğunun görülmesi ve kullanılıyor olması gerekiyor. Projede iş birimlerinden ve IT den yaklaşık 25 kişi görev aldı. Son kullanıcılardan da yaklaşık 45 kişi bu projeden etkilendi. Yıl sonunda gerçekleştirilecek olan ödül töreninde ödül ekibe verilecek.

Aktivite planlama ve fatura onay süreci ile bir temel oluşturuldu. Önümüzdeki dönemde anlaşmaların takibi ve diğer pazarlama aktivitelerinin takibi gibi projeler PaperWork platformu üzerine aktarılacak.

Etiketler

Ne Düşünüyorsunuz?

İlgili yazılar

Bize Yazın

PaperWork'ü görmeden karar vermeyin!

Bizimle iletişime geçin, size özel bir demo gerçekleştirelim.

İhtiyaçlarınızı dinliyor ve sizin için özel bir demo hazırlıyoruz.

Kazançlarınız:
Sırada ne var?
1

Sizin için uygun bir zaman aralığı belirliyoruz.

2

Bir tanışma toplantısı düzenliyoruz.

3

Size özel bir demo gerçekleştiriyoruz.

Ücretsiz Demo Talep Edin