Software Development Kit (SDK)

Çözümümüz, kurumsal uygulamalarla entegrasyonu kolaylaştırmak için çok katmanlı geliştirilmiştir. PaperWork, SDK sayesinde kurumsal uygulamalarla kolaylıkla entegre edilebilir. Java ve .Net uygulamaları kendi arayüzlerinden, PaperWork’ün  iş akışı ve doküman yönetimi özelliklerini kullanabilirler. Kurumsal uygulamalarla arayüz entegrasyonu yapılır. PaperWork arka planda kurumun tüm iş akışlarını ve dokümanlarını yönetir. Kullanıcılar PaperWork’ün arayüzlerini açmadan, kendi uygulamaları içerisinden iş akışlarını ve dokümanlarını yönetir. Bu esneklik kullanım kolaylığını en üst seviyeye taşır. Ürünün tüm özellikleri kütüphane içerisinde yer almaktadır. İlk önce SDK yaklaşımı ile, oluşturulan tüm içeriğe SDK üzerinden erişilir. İçeriğin durduğu yer ile gösterim katmanı birbirinden ayrılmıştır. PaperWork ECM platformunun aynı özelliklere sahip, .NET ve Web Service SDK’sı bulunmaktadır. SDK, hem doküman yönetimi hem de iş akışı fonksiyonlarını içermektedir.

Tüm fonksiyonlar, Content Server adı verilen uygulama sunucusu üzerine toplanmıştır. Uygulama sunucusu 2 adet geliştirme katmanı içerir. Bunlardan birincisi .NET kütüphanesidir. PaperWork kullanıcı ara yüzleri bu kütüphane üzerinde geliştirilmiştir. Yani kullanıcı ara yüzlerinde bulunan tüm fonksiyonlar bu geliştirme katmanı aracılığı ile yeni ara yüz geliştirmeye ve dış sistemler ile entegrasyona açıktır. İkinci geliştirme katmanı ise SOAP 1.2 standartlarında üretilmiş Web Servis kütüphanesidir. SAP ECM UI modülümüzün ara yüzleri, Outlook uygulaması ve PaperWork Native Mobil uygulamamız bu teknoloji kullanılarak hayata geçirilmiştir. Geliştirme katmanı, aynı zamanda diğer uygulamaların ara yüzlerinde belge görüntüleme fonksiyonlarını yerine getirmek amacı ile entegre edilebilir bir HTML5 belge görüntüleyiciye de sahiptir. Bu görüntüleyici yine SAP ara yüzlerinde ve Mobil uygulamalarda kullanılmaktadır. Geliştirme kütüphanesinin , örnek senaryolarının , olduğu kullanım kılavuzu bulunmaktadır. Baykuş Akademide, ücretsiz uygulamalı eğitimler verilmektedir

Özellikler

  • Kurumsal uygulamalarla ara yüz entegrasyonu
  • İş akışı kütüphanesi
  • Doküman yönetimi kütüphanesi
  • .Net SDK
  • Web Service SDK
  • Kurumsal uygulamalardan dokümanlara doğrudan erişim
  • Görsel doküman görüntüleyici kütüphanesi
  • SDK kullanım kılavuzu, kullanım örnekleri
  • HTML5 form yapısı

SDK Fonksiyonları

Elektronik form üzerine veri alma ve gönderme, belge görüntüleme, belge ekleme/silme, belge versiyonlama check in/check out, belge ekine not ekleme, indeks alanlarından (meta data) arama, tam metin arama (full text search), e posta gönderme, belgenin form verisinde değişiklik yapma, belgenin başka bir klasöre taşınması, PaperWork içerisinden belge ve mesaj gönderme, eski versiyonlara erişim ve görüntüleme, belge linki hazırlama ve gönderme, kullanıcı log in/out işlemleri, tarihçelerin görüntülenmesi, abonelik işlemleri, yetkilendirme.İş akışı başlatma, vekalet verme, üzerinde bekleyen işler listesi, tamamlanan işler listesi, elektronik form verisinde değişiklik yapma, iş akışında işin bir sonraki adıma geçmesi, akışı onaylama, reddetme, işin başka bir kullanıcıya devredilmesi, akışa not ekleme ve eklenen notları görüntüleme, iş akışına bağlı belgelere erişim ve işlem yapma, iş akışının tarihçesinin takibi.